مقاله ها

ساب ووفر چگونه کار می کند؟

ساب ووفر در واقع یک بلندگو است که برای پخش کمترین فرکانس های باس تکرار شده توسط سیستم استریو شما طراحی شده است. بلندگوهای معمولی بازه فرکانسی گسترده ای را تولید می کنند اما اغلب فاقد عمیق ترین فرکانس های باس هستند.

ساب ووفر از ووفر بزرگتر و همچنین آمپلی فایر داخلی استفاده می کند که سیگنال را برای ارائه باس عمیق تر و تمیزتر تغذیه می کند. اکثر ساب ووفرها از منبع تغذیه استفاده می کنند ، به این معنی که برای تأمین انرژی یک تقویت کننده داخلی به منبع تغذیه جداگانه خود از پریز برق نیاز دارند. ساب ووفرهای غیرفعال به منبع تغذیه اختصاصی خود نیاز ندارند و از آمپلی فایر گیرنده استفاده می کنند.

گیرنده به ساب ووفر

ساب ووفرها به گیرنده یا تقویت کننده صوتی متصل می شوند. گیرنده سیگنال های فرکانس پایین (معمولاً 20 هرتز تا 100 هرتز) را ارسال می کند ، که در موسیقی متن به عنوان اثرات فرکانس پایین (LFE) خوانده می شود ، از طریق جریان الکتریکی به ساب ووفر ارسال می شود. ساب ووفر با استفاده از سیم پیچ مغناطیسی که باعث لرزش مخروط راننده می شود ، جریان را تقویت کرده و به صدا تبدیل می کند. این لرزش منجر به ارسال امواج صوتی با فرکانس پایین از طریق هوا می شود.

 

تعیین سطح

سیگنال های فرکانس پایین مانند فرکانس های بالاتر جهت دار نیستند. این بدان معناست که شنونده برخلاف بلندگوهای چپ و راست که به قرارگیری بسیار حساس هستند و معمولاً باید به موقعیت شنوایی هدایت شوند ، از انعطاف بیشتری در قرارگیری ساب ووفر برخوردار هستند. یک ساب ووفر را می توان براساس چیدمان مکان حرکت داد. آزمایش با موقعیت یابی متفاوت همچنین می تواند به تعیین بهترین مکان برای کیفیت صدا کمک کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 5 =